Медики у Львові прооперували немовля з рідкісною вадою

Синдромом єдиного різця і стеноз грушоподібного отвору – вади, які зустрічаються дуже рідко, приблизно один випадок на 1-2 млн новонароджених дітей.

17.05.2024
Медики у Львові прооперували немовля з рідкісною вадою

Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”.

Родина із міста Сокаль Львівської області. Лікарі помітили проблему з носовим диханням. Після народження ситуація лише погіршувалась, тож дитину направили до реанімації новонароджених. Медики поставили діагноз – синдром єдиного різця, стеноз грушоподібного отвору, вроджена аномалія провідних шляхів серця, ранній неонатальний сепсис та вроджена пневмонія.

”Це був дуже складний випадок, бо був сепсис зі септичним шоком. Дитина була у реанімації близько місяця, на ШВЛ орієнтовно 10 днів», – розповіла завідувачка відділення реанімації новонароджених Галина Заремба.

Грушоподібний отвір – це вхід у ніс. Зазвичай він має 8 мм або більше, а у немовляти він був менш як 4 мм. Через це були порушення роботи легень і серця. Хлопчик міг харчуватись тільки через зонд і йому постійно потрібно було зволожене повітря.

Лікарі вирішили оперувати маленького Тимофія. Оториноларингологи зробили пластику грушеподібного отвору.

”Під час операції на постійному відеозвʼязку був один із провідних дитячих отоларингологів Європи професор Ярослав Шидловський (Познань, Польща). Таке своєрідне телемедичне асистування дуже допомогло під час операції”, – розповів керівник Клініки голови та шиї нашого Центру Федір Юрочко.

Втручання пройшло успішно. Маленький Тимофій вже виписаний із шпиталю. Медики постійно спостерігають за станом хлопчика.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.