Медики у Львові успішно видалили трирічній дівчинці пухлину спинного мозку

Через пухлину у спинному мозку, яка поширювалась у черевну порожнину, трирічна Даринка втратила здатність ходити.

11.04.2025
Медики у Львові успішно видалили трирічній дівчинці пухлину спинного мозку

Про це повідомляє Центр Дитячої Медицини. Західноукраїнський Спеціалізований Центр.

З початком повномасштабної війни мама з Даринкою виїхали у Польщу. Дівчинка часто хворіла, мала серйозні проблеми з травленням, і у свої два роки так і не почала ходити. Після повернення в Україну стан дитини різко погіршився, на спині з’явилась припухлість.

Комп’ютерна томографія показала велику пухлину, яка поширювалась в черевну порожнину і спинно-мозковий канал, і притискала спинний мозок. Утвір був щільний за структурою, що створювало додатковий тиск на нервові закінчення. Лікарі, до яких спершу зверталась родина, назвали пухлину неоперабельною. Понад пів року дитина пила таблетки, щоб зменшити біль і стримувати ріст пухлини.

«Від таких пацієнтів зазвичай відмовляються. Оперувати їх складно через ризик неврологічних ускладнень. Хоч пухлини й доброякісні, вони небезпечні через своє розташування та щільність. Повністю видалити їх не вдається — з часом вони можуть знову рости, і може знадобитися повторна операція. Але головне зараз — усунути тиск на рухові нерви і повернути дитині здатність рухатися», — розповів Михайло Ловга, керівник Клініки дитячої нейрохірургії.

За його словами, резекція відбувається у кілька етапів. Спочатку нейрохірурги максимально видаляють пухлину та звільняють нервові корінці. Потім дитячі хірурги видаляють залишки новоутворення з черевної порожнини.

Медики успішно прооперували дівчинку.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.