Медики у Львові успішно прооперували новонародженого хлопчика з високою кишковою непрохідністю

Хлопчик Роман народився на 36 тижні вагітності з підозрою на вроджену патологію. Вже в першу добу життя його перевели у Відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених.

11.07.2025
Медики у Львові успішно прооперували новонародженого хлопчика з високою кишковою непрохідністю

Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”.

У дитини підтвердили діагноз: вроджена висока кишкова непрохідність.

Хлопчика прооперували. Після втручання малюк залишався під анестезіологічним наглядом, на штучній вентиляції легень, адже мав ще й вроджену пневмонію. Оскільки звичайне харчування було неможливим, Ромчик отримував повне внутрішньовенне харчування – білки, жири, вуглеводи, вітаміни.

Дитячий хірург Роман Стеник зазначає: «У дитини – унікальний випадок вродженої кишкової непрохідності. Зазвичай це перешкода на рівні дванадцятипалої кишки, таких випадків ми маємо 4–5 на рік. Але тут проблема була на рівні тонкої кишки: виявлено кишкову мембрану, яку під час операції висічено. Через тривале порушення прохідності ділянка кишківника до місця мембрани не функціонувала, тому спершу ми годували через зонд, встановлений нижче перешкоди. Лише з часом вдалося повернутися до природного харчування».

Понад місяць Роман провів у реанімації. Потім – у відділенні постінтенсивного догляду. Там він поступово переходив до зондування і пляшечки, а згодом – на повноцінне грудне вигодовування.

Дитину виписали додому, але надалі він буде під постійним наглядом медиків.

“У нашому відділенні дитина якраз проходила етап змішаного харчування, поступовий перехід від зонда на пляшечку. Оскільки у нього була гастростома, то ми постійно спостерігали за загоєнням рани”, – розповіла лікар-педіатр Мирослава Кушнір.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.