Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”.
У дитини підтвердили діагноз: вроджена висока кишкова непрохідність.
Хлопчика прооперували. Після втручання малюк залишався під анестезіологічним наглядом, на штучній вентиляції легень, адже мав ще й вроджену пневмонію. Оскільки звичайне харчування було неможливим, Ромчик отримував повне внутрішньовенне харчування – білки, жири, вуглеводи, вітаміни.
Дитячий хірург Роман Стеник зазначає: «У дитини – унікальний випадок вродженої кишкової непрохідності. Зазвичай це перешкода на рівні дванадцятипалої кишки, таких випадків ми маємо 4–5 на рік. Але тут проблема була на рівні тонкої кишки: виявлено кишкову мембрану, яку під час операції висічено. Через тривале порушення прохідності ділянка кишківника до місця мембрани не функціонувала, тому спершу ми годували через зонд, встановлений нижче перешкоди. Лише з часом вдалося повернутися до природного харчування».
Понад місяць Роман провів у реанімації. Потім – у відділенні постінтенсивного догляду. Там він поступово переходив до зондування і пляшечки, а згодом – на повноцінне грудне вигодовування.
Дитину виписали додому, але надалі він буде під постійним наглядом медиків.
“У нашому відділенні дитина якраз проходила етап змішаного харчування, поступовий перехід від зонда на пляшечку. Оскільки у нього була гастростома, то ми постійно спостерігали за загоєнням рани”, – розповіла лікар-педіатр Мирослава Кушнір.
Коментарі