Медики у Львові прооперували дитину з епілепсією

Дівчинка з п’яти років мала епілептичні напади. Так як медикаментозне лікування було неефективним, дівчинці видалили праву півкулю мозку.

13.02.2024
Медики у Львові прооперували дитину з епілепсією

Як повідомляє “Суспільне”, три роки тому у Злати почалися судоми лівої ноги. За місяць вони почастішали та перейшли ще й на ліву руку. У дитини виявили рідкісне запальне захворювання головного мозку — енцефаліт Расмуссена.

“Ми приймали протисудомні препарати, зверталися до багатьох неврологів, але нам нічого не допомагало. Згодом судоми почали поширюватися на всю ліву сторону. Ми багато змінювали протисудомних препаратів, збільшували і зменшували дозу, але результату не було. Судоми були дуже часті, практично цілу ніч, ми майже не спали. Вдень — 30-40 разів, дуже часто”, — розповідає мама дитини.

Щоб припинити постійні напади у Злати, нейрохірурги  скерували її на операцію. Дівчинці виконали гемісферектомію — тобто видалили праву півкулю головного мозку.

“Хірургічне втручання вважається одним із найуспішніших методів лікування епілепсії. Якщо ми можемо локалізувати ділянку і видалити, не спричинивши дитині дефіцитів, і усвідомлюючи навіть, що будуть труднощі після операції, і дитина їх може надолужити, ми на це йдемо. Тому що ми розуміємо, що це шанс дитині жити без судом, повноцінним життям. Мозок діток є надзвичайно пластичним, він нам дозволяє іноді навіть видалити цілу півкулю, а інша півкуля може взяти на себе функції враженої півкулі і дати можливість дитині повноцінно функціонувати”, — пояснює неврологиня Ольга Тичківська.

Після втручання Злата почувається добре: навчається та волонтерить на потреби ЗСУ.

“Ми прооперувалися. Стан Злати з часом покращився, слава Богу, все добре. Ми займаємося, ходимо в школу, маємо багато друзів, радіємо життю. Дівчинка розумово активна, немає нічого такого, щоб було не як у всіх. Вона читає, вчить вірші, рахує і дуже любить математику”, — додає мама дитини.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.