Медики у Львові прооперували 4-річну дитину з вродженими вадами

Хлопчик мав тяжку патологію щелепи, а також на свій вік не вмів ходити та важив, як немовля.

10.04.2024
Медики у Львові прооперували 4-річну дитину з вродженими вадами

Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”.

Ростику зараз чотири роки і 10 місяців. Йому від народження потрібна була допомога, але батьки хлопчика зловживали алкоголем і дитині не приділяли належної уваги. Донедавна дитина не знала, що таке гуляти на вулиці, не вміла пити з горнятка, боялася води, харчувалася лише сумішшю для немовлят. Ростик навчився ходити лише у чотири роки і то по хаті, бо на вулиці нерівна поверхня. Окрім того, у нього діагностували складну розщілину піднебіння.

Коли майже одночасно померли батьки Ростика, то його і старшу сестру забрала родина з Южного, що на Одещині.

«Моя старша донька якось прочитала в мережі про двох діток, в яких загинули батьки майже одночасно. В оголошенні йшлося про те, що діткам шукають родину, яка могла б забрати обох дітей. Щоб Ростик не потрапив у заклад для хворих дітей, а його сестра – в інший, служба у справах дітей віддали обох дітей нам», – розповіла нова мама хлопчика Антоніна.

Жінка відразу почала шукати лікарів, які могли б допомогти Ростику.  У маленького пацієнта діагностували синдромальну U-подібну розщілину піднебіння. Львівським лікарям вдалося допомогти дитині за одну операцію.

«Ми змогли закрити дефект піднебіння завдяки модифікованій методиці. Усе пройшло успішно, Ростик одужує після втручання», – додала щелепно-лицева хірургиня Христина Погранична.

За місяць хлопчик почне займатися з фахівцями з реабілітації і офтальмологами «Охматдиту»,бо має проблеми із зором. Він навчатиметься чітко вимовляти звуки, жувати, їсти.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.