Медики у Львові прооперували 13-річного хлопця з патологією сечової системи

Діагноз пацієнтові встановили, коли йому був один місяць.

17.04.2025
Медики у Львові прооперували 13-річного хлопця з патологією сечової системи

Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”.

Патологія уразила дві нирки, через що в хлопця розвинулася ниркова недостатність.

“За місцем проживання лікарі разом із європейським спеціалістом вирішили видалити одну нирку, і у хлопчика залишилася друга з виведеним на шкіру сечоводом. Операції були виконані ще в грудному віці дитини. Через це йому доводилося носити памперс на животі, що значно обмежувало його соціальне життя: дитина не могла ходити до садочка і школи, навчалася лише онлайн, а педагоги відвідували його вдома”, — йдеться у повідомленні.

Внаслідок цього у хлопчика практично зникли самостійні сечовипускання. Протягом 12 років батьки хлопця зверталися до медиків в Україні та Європі, але отримували відмови.

Команда львівських урологів вирішила провести операцію з відновлення правильної анатомії сечових шляхів нирки.

“У дитини одна нирка, яка вже була значно пошкоджена від захворювання та попередніх операцій. Ризик небезпеки втручання був неймовірно високий. А повторні операції завжди несуть високі ризики через множинні рубці. Нам потрібно було працювати надзвичайно уважно та педантично” – розповів уролог Богдан Гижа.

Втручання минуло успішно. Наразі хлопець готується йти до школи.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.