Медики у Львові повернули голос і відновили дихання однорічній дитині

Рідкісне захворювання гортані, яке виявили у дівчинки, зустрічається приблизно у 4-5 дітей на 100 000.

17.02.2025
Медики у Львові повернули голос і відновили дихання однорічній дитині

Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”.

Сім’я дівчинки проживає в Будапешті, але родом із Закарпаття. У їхньої донечки Софії у 6-7 місяців з’явилася охриплість голосу, шепотіння, утруднене дихання, що посилювалося під час сну, їжі та активності. За кілька місяців розвинулася дихальна недостатність.

В Угорщині місцеві лікарі не змогли допомогти маляті, аргументуючи це тим, що Софія ще занадто мала для ендоскопічного обстеження та імовірної операції. Батьки дівчинки звернулись до медиків у Львові. Оториноларингологи провели детальну діагностику та виявили у дівчинки рідкісне захворювання – папіломатоз гортані. Це стан, що потребує складного хірургічного втручання. Тільки операція може допомогти дитині.

Папіломатоз гортані – це захворювання, при якому в гортані (голосових зв’язках, трахеї) з’являються численні невеликі доброякісні пухлини – папіломи. Вони спричиняють охриплість голосу, утруднене дихання, хрипи, а в складних випадках можуть навіть блокувати дихальні шляхи та загрожувати життю.

Захворювання зустрічається приблизно у 4-5 дітей на 100 000. Воно вважається рідкісним, проте може мати серйозні наслідки для дитини, якщо не розпочати вчасне лікування.

На щастя, операція пройшла успішно. Софія знову може вільно дихати, її голос відновився, в команда лікарів продовжує спостереження за станом дитини та підтримує зв’язок із родиною.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.