Медики наголошують, що куріння призводить до важких хвороб

Окрім раку, куріння значно підвищує ризик серцево-судинних захворювань, діабету, туберкульозу, інсульту, остеопорозу, деяких захворювань очей, проблем імунної системи, емфіземи та хронічного бронхіту.

15.03.2024
Медики наголошують, що куріння призводить до важких хвороб

Навіть одна сигарета на день може завдати шкоди здоров’ю. Одним із основних інгредієнтів сигаретного диму є нікотин, який викликає залежність. Він також містить понад 4000 інших хімічних речовин, понад 40 з яких, як відомо, викликають рак.

Шкідливі наслідки куріння сигарет впливають не тільки на людей, які курять. Пасивне куріння також може значно вплинути на членів родини, друзів, дітей і колег. Діти, чиї батьки курять, частіше хворіють, мають більше легеневих інфекцій і частіше страждають від задишки. Якщо плід або дитина піддаються пасивному курінню, вони можуть бути схильні до ризику лейкемії, пухлини головного мозку, лімфоми.

«Відмова від куріння в будь-якому віці значно знижує ризик розвитку раку легень та інших видів раку. Ніколи не пізно кинути курити. Це найкраще, що ви можете зробити, щоб знизити ризик розвитку серйозних захворювань і зміцнити загальний стан організму. Як тільки людина кидає курити, покращується стан шкіри, порожнини рота, нормалізується гормональний баланс та знижується ризик виникнення багатьох видів раку. Бережіть своє здоров’я та здоров’я всіх оточуючих!», – зазначила Наталія Літвінська, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА.

Інші переваги відмови від куріння:

Через 20 хвилин–12 годин: частота серцевих скорочень і вміст чадного газу в крові падають до нормального рівня.

Після 1 року: ризик серцевого нападу значно нижчий. Кашель і проблеми з верхніми дихальними шляхами починають зникаюти.

Через 2–5 років: ризик інсульту знижується до рівня тих, хто не курить.

Через 5–15 років: ризик раку порожнини рота, горла, стравоходу та сечового міхура зменшується вдвічі.

Після 10 років: Ризик раку легень і сечового міхура вдвічі менший, ніж у тих, хто зараз курить.

Після 15 років: ризик серцевих захворювань такий же, як у тих, хто ніколи не курив.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.