Медики двічі пересадили серце 20-річному мешканцю Львівщини за три дні

Перше донорське серце відмовило, утім лікарям вдалося знайти нове й провести повторну трансплантацію.

16.07.2025
Медики двічі пересадили серце 20-річному мешканцю Львівщини за три дні

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

20-річний Віталій Дац із Яворова від народження мав ваду серця, однак про неї не знав. Поштовх до її розвитку дало вірусне захворювання, яке він переніс півроку тому. Хлопець тоді був у Польщі, і як тільки йому стало погано, повернувся додому, повідомили у лікарні.

«Спеціалісти однієї з львівських клінік діагностували у нього дилатаційну кардіоміопатію. Це захворювання, при якому серце втрачає пружність, роздувається як куля і вже не може перекачувати кров. Фракція викиду при нормі 50-70% – 15%. Це критично мало. Єдиний вихід – трансплантація. У нього ще й розвинулася аритмія і юнаку імплантували кардіовертер-дефібрилятор. Через три місяці він почав бити хлопця струмом, а фракція знизилася до 10%», – йдеться у повідомленні.

До лікарні св.Пантелеймона Віталія доправили реанімобілем у критичному стані. Його серце фактично перестало працювати, а дефібрилятор постійно подавав електричний розряд. Лише за одну ніч пацієнт отримав понад 20 ударів струмом, кожен – по 800 вольт. Двічі дісталося навіть кардіохірургу Роману Домашичу, який забирав пристрій з грудей пацієнта.

Спеціалісти лікарні відразу внесли Віталія в лист очікування на пересадку серця і підключили пацієнта до ЕКМО – апарата, що замінює роботу серця і легень.

Донорське серце з’явилося за тиждень. Утім, виявилося недостатньо здорове. Та оскільки стан Віталія був критичним і без операції він би помер, трансплантологам довелося ризикувати. Серце спершу запрацювало, а через годину зупинилося. Кардіохірурги знову підключили пацієнта до ЕКМО і повторно внесли до листа очікування.

«Попри мінімальні шанси отримати донорський орган, доля подарувала йому одразу дві такі можливості – з різницею лише у 52 години. Через 2 доби знову з’явився донор і Віталію пересадили нове серце. Повторна ретрансплантація пройшла успішно. Майже місяць наші спеціалісти боролися за життя Віталія. Цей молодий хлопець – наша велика гордість і приклад злагодженої роботи всієї команди», — каже керівник Центру серця та судин лікарні Роман Домашич.

Минуло вже три тижні після трансплантації. Віталій попри слабкість почувається добре, а його нове серце працює стабільно.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.