Медпрацівниці з Хмельницького, яка називала звірства росіян в Бучі “казками”, повідомили про підозру

Жінка підтримувала війну та виправдовувала воєнні злочини окупантів.

20.06.2023
Медпрацівниці з Хмельницького, яка називала звірства росіян в Бучі “казками”, повідомили про підозру
Фото: Управління СБУ у Хмельницькій області

Про це повідомляє управління СБУ у Хмельницькій області.

Мешканка обласного центру, яка працює в одній з поліклінік міста, заперечувала збройну агресію рф та визнавала правомірною окупацію частини українських територій. У спілкуванні з пацієнтами вона просувала кремлівські наративи та заявляла, що “України як такої не має бути”.

За даними слідства, уродженка челябінської області, яка все свідоме життя прожила в Україні, ще на початку повномасштабного вторгнення підтримувала російських окупантів.

“Прихильниця рашизму стверджувала, що  росія вторглась, бо “Україна напала б на Донбас і Крим” і “путін проводить в Україні спецоперацію, а не війну, захищаючи цим самим території рф та російський народ”, – розповідають в СБУ. 

Звірства загабників у Бучі, Ірпені, Ізюмі  вона називала “казками” і звинувачувала у всьому українських захисників, які, мовляв, ці злочини й вчинили. Крім того, зловмисниця схвалювала ворожі обстріли цивільного населення: “мнє нравится, как сейчас еті рєбята русскіє посилают снаряди і пішут “декомунізація”. Ви хотєлі, вот вам і дєлают”. 

Поціновувачка “талантів” соловйова-скабєєвої називала полк “Азов” “фашистами та есесівцями”, які “вбивали та грабували маріупольців”.

На підставі зібраних доказів їй повідомили про підозру за ч.ч. 1 та 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.