Половина українців, які працюють у Польщі, хочуть повернутися додому після війни

У Польщі протягом останніх років постійно працює чимало українських працівників. Станом на вересень 2022 року в Польщі налічували понад мільйон працівників з України.

05.01.2023
Половина українців, які працюють у Польщі, хочуть повернутися додому після війни
Фото: умовне

Після 24 лютого у Польщі прихисток знайшли українські біженці, відповідно і кількість працівників у країні зросла, пише vpolshchi.pl.

У певних галузях українські працівники рятують ситуацію на ринку праці, а в багатьох сферах у Польщі ще відчувається нестача працівників. 

Дослідження OTTO Work Force “Як українці оцінюють роботу та перебування в Польщі у 2022 році?” мало на меті запитати респондентів, серед іншого, про їхні плани на найближчі місяці. Дослідження показало дані, які свідчать про те, що половина тимчасових працівників з України у Польщі планує повернутися додому, в Україну, після закінчення війни. Водночас кожен четвертий опитаний працівник не має планів повертатися.

  • 43% українських працівників відповіли, що хочуть почекати в Польщі і подивитися, як буде розвиватися ситуація в Україні надалі.
  • Водночас 38% планує почати вивчати польську мову.
  • А 21% опитаних українських працівників у Польщі сказали, що хочуть знайти самостійну квартиру.
  • Водночас кожен п’ятий працівник, який взяв участь у дослідженні, планує привезти до Польщі найближчу родину.
  • 5% респондентів зізналися, що хочуть записати своїх дітей до польської школи чи дитсадка.
  • Половина опитаних працівників говорять, що планують повертатися в Україну, коли закінчиться війна.
  • 26% респондентів ще не визначилися з приводу того, чи повернуться в Україну з Польщі після війни.
  • Водночас 25% опитаних зазначають, що не планують повертатися з Польщі в Україну.
  • 44% респондентів зазначили, що не розглядають можливість виїзду з Польщі в іншу країну, окрім України.
  • З іншого боку, кожен п’ятий респондент розглядає можливість виїзду на Захід, переважна більшість з яких вказали Німеччину.

“Після закінчення війни багато з них неодмінно повернуться і долучаться до відбудови країни. Проте чим довше триватиме війна, тим важче біженцям буде повернутися в Україну та покинути вже налагоджене життя в Польщі. Пам’ятаймо, що процес відбудови України буде складним, і багатьом її громадянам просто не буде до чого повертатися”, – оцінив керуючий директор OTTO Work Force Central Europe Томаш Дудек.

У 2020-21 роках основною причиною працевлаштування українських громадян у Польщі були вищі заробітки. Проте у 2022 році вказали безпеку (45%), потім заробіток (37%) і бажання забезпечити сім’ї краще життя (29%).

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.