Люди завжди недооцінюють вплив пропаганди на себе

Зайшла почитати Гіркіна.

07.09.2022
Люди завжди недооцінюють вплив пропаганди на себе
Фот з Фейсбуку Діани Мицко

Читаю. Читаю. І тут ловлю себе на думці, що вірю кожному написаному слову. Що Гіркін – ледь не істинна в останній інстанції. Наші нічого не кажуть, більшість росіян прибріхують, а от Гіркін…

Так, стоп, кажу я собі. Він ФСБшник. Усе, що він вирішує оприлюднити, мусить мати свою ціль. Чи дозволили б йому росіяни так просто й спокійно обливати брудом Путіна, якби це не було потрібно?

Тим часом Гіркін став ледь не головним воєнним експертом в українських ЗМІ. Десятки цитувань і захоплень.

До чого це я? Навіть маючи медійну освіту і розуміння правил інформаційної гігієни, можна стати жертвою російських наративів. От ви тільки заходите на хвилину почитати Соловйова, щоб “зрозуміти, що відбувається на фронті”. Ви, звісно, знаєте, що він пропагандист і брехун. Але захопливо гортаєте репости за репостом – о, тут і про Балаклію, і про Ізюм щось. А далі починаєте сумніватися, чи нас справді підтримує Захід і чи не ставляться до військових як до гарматного м’яса.

Люди завжди недооцінюють вплив пропаганди на себе. Здається, я колись ділилася дослідженням, де учасники розповідали, що пропаганду треба обмежити, бо вона впливає на інших людей, а от самі вони вміють її відрізняти, тому їм вона не зашкодить. Я впевнена, що так думає багато з нас.

Переконані у цьому, ми продовжуємо читати Гіркіна.

Діана Буцко, українська журналістка

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.