Литва оголосить Світлану Лободу персоною нон ґрата

Співачку з України Світлану Лободу додадуть до списку небажаних осіб у Литві.

24.11.2022
Литва оголосить Світлану Лободу персоною нон ґрата

Про це заявила представниця міністра закордонних справ Литви Пауліна Левіцкіте, повідомляє TVNET.

“Після консультацій з українськими партнерами ми вносимо виконавицю до списку персон нон ґрата”, – повідомила вона.

Як заявив міністр культури Литви Симонас Кайріс, ця виконавиця є громадянкою України і зараз проживає в Латвії, тому, на відміну від виконавців із Росії, їй не заборонено в’їзд до країни автоматично.

“Оскільки йдеться про організатора приватних заходів, єдиний вихід – розглянути, чи не додати таку людину до списку небажаних осіб у Литві”, – сказав міністр.

Видання пише, що Лобода, як одна з найпопулярніших російських співачок, запланувала у Литві чотири концерти на кінець листопада та початок грудня.

Співачка вела активну концертну діяльність у Росії після окупації Росією Криму, а 2015 року також співала на концерті 9 травня. Кайріс сказав, що ця виконавиця викликає ризик з урахуванням її колишньої позиції щодо Росії.

“Тому що, якщо мати на увазі роль Литви в плані війни, розуміти значну частину українців, суспільство, природно, що це питання не може пройти якось тихо”, – сказав він, додавши, що рішення має бути ухвалено ще до концертів Лободи в Литві.

Водночас він наголосив, що виступи Лободи в Латвії скасували самі організатори деяких заходів, і закликав представників цього бізнесу в Литві взяти приклад з колег, якщо виникають сумніви щодо ставлення виконавців до російської агресії.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.