Львівський забудовник ошукав інвесторів на понад 173 млн грн у Чернівцях

Поліція повідомила про підозру львівському забудовнику, який обдурив вкладників на 173 млн грн під час будівництва житлового комплексу в Чернівцях.

01.09.2023
Львівський забудовник ошукав інвесторів на понад 173 млн грн у Чернівцях

За даними ZAXID.NET, ідеться про ЖК Imperial Park Avenue, який будує львівська будівельна компанія «МС Імперіал Буд».

Як повідомили 1 вересня в чернівецькій прокуратурі, впродовж 2016–2020 років забудовник уклав із інвесторами попередні договори купівлі-продажу квартир у Чернівцях. Інвестори оплатили повну або часткову вартість квартир, однак із 2018 року будівництво фактично не велось.

Внаслідок цієї афери постраждали 190 вкладників, яких ошукали загалом на 173 млн грн. У поліції зазначили, що забудовник кілька разів називав різні терміни здачі в експлуатацію будинку, втім, зрозумівши, що їх ошукали, інвестори звернулись у поліцію. Наразі поліцейські встановили 190 потерпілих, які інвестували у будівництво квартир від 450 тис. до 1,3 млн грн.

Першотравневий районний суд Чернівців у межах кримінального провадження арештував недобудовані обʼєкти нерухомості, а 30 серпня слідчі повідомили власнику компанії про підозру в шахрайстві за ч. 3, ч. 4 ст. 190 ККУ.

Судячи з фото з будмайданчика, які опублікувала прокуратура, та матеріалів справи кримінального провадження, йдеться про ЖК Imperial Park Avenue на вул. Рівненській, 7 у Чернівцях. В ухвалах суду про арешт майна вказано, що слідчі відкрили кримінальне провадження стосовно львівського забудовника «МС Імперіал Буд» ще у вересні 2022 року.

У 2015 році ТОВ «Глобус-2020», якому належить ділянка на вул. Рівненській, та ТОВ «МС Імперіал Буд» уклали договір про співпрацю щодо будівництва житлового комплексу. Упродовж 2016-2018 років «МС Імперіал Буд» уклав із покупцями 225 договорів на обʼєкти нерухомості в майбутньому ЖК. Отримати свої квартири вони мали у четвертому кварталі 2017 року

«Упродовж 2016-2017 років будівництво відбувалось прискореними темпами, проте в 2018 році будівельні роботи раптово призупинилися. На той момент закінчено будівництво секцій А та Б, зведено десять поверхів секцій В, Г, Д, Е та розпочато будівництво секцій Ж та К (котлован). З того часу забудовником будівельні роботи не здійснювались. Звернення інвесторів ним ігноруються», – йдеться в матеріалах справи.

Через здорожчання будівельних робіт у 2020 році забудовник уклав із інвесторами нові угоди, однак роботи все одно не виконувались. Тому інвестори звернулись в поліцію.

ТзОВ «МС Імперіал Буд» зареєстрована у Львові на вул. Садовій, 2 більше 10 років тому. Зараз одноосібним власником і директором компанії є мешканець Миколаєва Артем Соболєв, утім до грудня 2022 року компанія належала львівʼянину Ігорю Саврію.

У 2021 році стало відомо, що інша компанія Ігоря Саврія ТзОВ «Буд-Ніко» привласнила комунальну ділянку на вул. Лазаренка, 34 у Львові. Землю вартістю понад 4,6 млн грн оформили на померлих людей. Господарський суд Львівської області повернув цю ділянку в комунальну власність.
https://zaxid.net/news/

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.