Львівський виконком засекретив від львів’ян 35% рішень

Відповідно до чинного законодавства органи місцевого самоврядування зобов’язані публікувати на своїх офіційних сторінках в Інтернеті ухвали сесій та рішення й розпорядження виконавчих комітетів і міських голів. Однак у Львові всупереч закону міська влада, яка живе за рахунок платників податків, не оприлюднює сотні важливих документів.

25.07.2024
Львівський виконком засекретив від львів’ян 35% рішень

З 200 розпоряджень Львівського міського голови, що були прийняті з 2 січня по 27 травня цього року зміст 32 є недоступним на сайті міської ради. Зазначені є лише їх назви. Ще 8 розпоряджень Андрія Садового на час написання публікації взагалі були відсутні на сайті: ні їх назви, ні дати підписання немає, повідомляє Leopolis.news.

Але виконавчий комітет Львівської міської ради переплюнув очільника міста: з 766 рішень, що були прийняті упродовж перших п’яти місяців цього року на офіційному сайті ЛМР відсутній зміст 265 документів, що становить майже 35% від усіх прийнятих рішень.

“Левова частка з цих «таємних» документів стосується передачі матеріально-технічних засобів, закупівлі автомобілів (два десятки документів) тощо. Цікаво, що на сайті взагалі відсутні рішення виконавчого комітету за номером 262 і 627”, – зазначили у виданні.

Після назви в окремих безпідставно засекречених документах ЛМР є приписка, що «Текст містить інформацію з питань у сфері оборонної роботи». Хоча згідно п.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не може бути обмежено доступ до інформації про плани використання бюджетних коштів одержувачів бюджетних коштів, а також їх виконання, здійснення розпорядження бюджетними коштами, планування, формування, здійснення та виконання закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, у тому числі оборонних закупівель. Та й сама Львівська міська рада не є філією Міноборони та не має якихось істотних повноважень у сфері оборонної роботи.

Й окрім того, відповідно до п.8 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» обмеженню доступу може підлягати відповідна інформація, а не сам документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

“А Львівська міська рада на постійній основі і протизаконно засекречує сотні документів. Вперте ігнорування чиновниками ЛМР законодавства у галузі доступу до публічної інформації змусило нас звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з відповідною скаргою. Представник Уповноваженого у Львівській області скерував відповідний лист-запит до ЛМР. І на диво після багаторазової критики журналістів та звернення представника парламентського Уповноваженого чиновники Львівської міської ради виправилися: із 130 червневих рішень виконкому ЛМР «засекречено» лише 25 з них, що становить 19%. Явний, хоча далеко недостатній прогрес у дотриманні Закону України «Про доступ до публічної інформації». Сподіваємось, що міські чиновники на шляху до європейської інтеграції та розбудови в Україні правової держави візьмуть зобов’язання не порушувати закон і оприлюднювати зміст усіх 100% прийнятих документів”, – додали у виданні.

Аналізуючи рішення виконавчого комітету журналісти також звернули увагу на те, що багато з них підписані з можливим порушенням. Наприклад, 23 рішення виконкому від 12 січня ц.р. підписані Андрієм Садовим, хоча в цей день він вже перебував в офіційному відрядженні до США, куди полетів з метою проведення робочих зустрічей та участі у тижні Конференції мерів та в круглому столі з мерами міст Європи та США на тему «Розбудова згуртованості громад та зміцнення демократії в містах». Подібна ситуація трапилася і 2 лютого, коли міський голова Львова відбув у відрядження до Італії з метою участі в офіційній церемонії набуття містом Тренто статусу Європейської волонтерської столиці 2024 та проведення робочих зустрічей. Але на 19 рішеннях виконкому від 2 лютого стоїть підпис Андрія Садового.

“Подібна ситуація трапилася і 3 березня, коли Андрій Іванович, перебуваючи у відрядженні у Великобританії, знову підписує рішення виконкому. Як це можливо – загадка. Виникає багато запитань щодо бюджетних правопорушень, легітимності зазначених рішень, виплати відрядних тощо. І тут питання вже до відповідних контролюючих органів, самого виконкому та депутатів ЛМР. Бо якщо вчимо усіх жити за законом, то приклад треба починати показувати з себе”, – наголосили у Leopolis.news.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.