Львівський суд зобовʼязав знести самобуд на залізничному вокзалі

Львівський апеляційний суд зобовʼязав демонтувати незаконний кіоск на залізничному вокзалі у Львові. Ділянка належить міській раді, а кіоск збудований на ній без дозволів.

16.05.2025
Львівський суд зобовʼязав знести самобуд на залізничному вокзалі

Йдеться про невеликий кіоск на пл. Двірцевій, 1 у Львові площею 25,7 м2, який збудували на комунальній земельній ділянці без відповідних документів. Крім цього, міська рада не видавала дозволів на це будівництво. У 2019 році право власності на будівлю зареєстрували за МПП «Монада», повідомляє Zaxid.net.

Поки тривав судовий розгляд справи, у 2023 році МПП «Монада» перереєструвало будівлю на колишню співвласницю компанії – Юлію Семенюк. У 2022 році міська рада виграла Господарський та апеляційний суди, які скасували право власності на самобуд, однак Верховний Суд ці рішення скасував і у задоволенні позову відмовив.

Паралельно у Залізничному райсуді міська рада вимагала усунути перешкоди в користуванні ділянкою та знести самобуд. У листопаді 2024 року Залізничний райсуд відмовив міській раді в усуненні перешкод в користуванні ділянкою і знесенні кіоска. Однак ЛМР оскаржила рішення в апеляції.

14 травня Львівський апеляційний суд позов міської ради задовольнив і зобовʼязав Юлію Семенюк знести самочинний кіоск.

За даними аналітичної системи YouControl, МПП «Монада» зареєстроване у 1992 році у Львові та займається орендою нерухомості. До 2023 року співвласниками компанії були львівʼяни Юлія Семенюк і Максим Павлов. Зараз же одноосібним власником і директором МПП «Монада» є Максим Павлов.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.