Львівський суд зобов’язав відраховану курсантку виплатити 264 тис. грн університету

Харківський національний університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба стягнув із відрахованої курсантки 264 тис. грн для відшкодування витрат, пов’язаних з її утриманням під час навчання.

08.04.2025
Львівський суд зобов’язав відраховану курсантку виплатити 264 тис. грн університету

Як вказано у рішенні Львівського окружного адмінсуду, яке оприлюднили у реєстрі в березні 2025 року, Василина В. навчалась в університеті Повітряних сил із серпня 2023 року до кінця лютого 2024 року. Сержантка вирішила покинути навчання в університеті та звернулась із рапортом про своє відрахування. Після дострокового розірвання контакту у дівчини виник обов’язок відшкодувати витрати на своє утримання під час цього навчання, оскільки це передбачено у підписаному нею документі. Однак, Василина В. добровільно цього не зробила, тому університет звернувся до суду, повідомляє Zaxid.net.

Цю справу розглянула суддя Роксолана Качур, яка дослідила усі матеріали та позиції сторін. Правом подати відзив на позовну заяву Василина В. не скористалась.

У матеріалах справи вказано, що утримання курсантки полягало у наданні їй грошового, продовольчого та медичного забезпечення, оплаті комунальних послуг. Курсанти перебувають на повному державному забезпеченні під час навчання. Із 264 тис. грн левову частку становить саме грошове забезпечення – 232,9 тис. грн.

Суддя задовольнила позов Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба та зобов’язала відраховану курсантку виплатити 264 тис. грн, пов’язані з її утриманням під час навчання.

Рішення ще можна оскаржити.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.