Львівський обласний архів оцифрував документи про евакуацію людей у 1944–1946 роках

Серед матеріалів – списки переселенців, їхні заяви про виїзд, алфавітні покажчики по повітам, а також поешелонні списки, що відображають процес організованої евакуації населення у 1944–1946 роках.

17.02.2025
Львівський обласний архів оцифрував документи про евакуацію людей у 1944–1946 роках

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, державний архів Львівщини оцифрував та оприлюднив у першій половині лютого 2025 року важливі історичні документи.

На офіційному електронному ресурсі архіву тепер доступний опис Р-3229, оп.40 – документи Управління в справах евакуації українського, польського, чеського та словацького населення при Раді Міністрів УРСР. Архівні матеріали містять відомості про переселення громадян у повоєнний період. Серед матеріалів – списки переселенців, їхні заяви про виїзд, алфавітні покажчики по повітам, а також поешелонні списки, що відображають процес організованої евакуації населення у 1944–1946 роках. Це є цінним джерелом для дослідників, істориків та всіх, хто цікавиться питаннями міграційної політики того часу.

Переглянути матеріали можна за посиланням.

Також ДАЛО оцифрував та оприлюднив на офіційному електронному ресурсі:

100 справ Слідчого відділу НКВС у Львівській області (кримінальні справи 1939-1950рр.)

86 справ Львівської політехніки (Особові та пенсійні справи професорсько-викладацького складу і службовців).

29 справ Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, м. Львів.

Окрім цього, фахівці оцифрували ще два описи:

Р-3321 оп.2 (продовження) Львівський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану.

Р-3321 оп.3 (продовження) Галицький районний у м. Львові відділ державної реєстрації актів цивільного стану.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.