Львівські судді заявили про переслідування з боку журналістів

Вища рада правосуддя звернулася до Офісу Генерального прокурора з проханням перевірити повідомлення суддів Західного апеляційного господарського суду Наталії Кравчук, Оксани Скрипчук і Бориса Плотніцького про втручання в їхню роботу групи осіб і попросила перевірити, чи немає у цих фактах ознак кримінального правопорушення.

29.08.2024
Львівські судді заявили про переслідування з боку журналістів

Після того, як судді ухвалили рішення у справі щодо визнання недійним свідоцтва на право власності на нерухоме майно у Львові, у приміщення Західного апеляційного господарського суду прийшли представники одного з медіа, назву якого не оприлюднюють, повідомляє Lviv.media.

Працівники ЗМІ хотіли отримати пояснення судів про причини їхнього рішення. “Журналісти в холі суду в присутності інших відвідувачів суду запитували у судді Плотніцького, чи здійснювався вплив на колегію суддів при винесенні постанови та погрожували судді Плотніцькому, що змусять його пройти детектор брехні”, — йдеться в повідомленні суддів.

Адміністрація суду надала журналістам офіційну відповідь, яка їх не задовольнила. Після цього, як вказано у повідомленні суддів для Вищої ради правосуддя, люди, що представлялися журналістами, почали приходити до суддів додому, розпитуючи про них їхніх родичів та сусідів.

“Один із таких візитів було здійснено о 4 годині ранку… Група невідомих осіб проникла через паркан в двір багатоквартирного будинку, де проживає член колегії судді Плотніцький і обклеїла всі під’їзди листівками провокативного та наклепницького змісту із зазначенням прізвищ членів колегії. Жителі будинки не піддались на провокацію, зірвали цю макулатуру і вигнали “борців”, — йдеться у повідомленні.

Згодом молода дівчина, яка представилася журналістом, завітала до помешкання судді Кравчук і після того, як її родичі відмовилися з нею спілкуватися, почала обходити сусідів Кравчук і спілкуватися з ними. Про відвідини своїх сусідів незнайомими людьми і збирання про неї інформації повідомила й суддя Скрипчук.

В оприлюдненому повідомленні не вказано, яке рішення суду стало приводом до втручання у роботу суддів, однак зазначено, що у справі йшлося “про визнання недійсним свідоцтва на право власності на нерухоме майно… видане реєстраційною службою Львівського міського управління юстиції”. Однак, у єдиному державному реєстрі судових рішень опублікована постанова, прийнята колегією у складі суддів Кравчук, Скрипчук та Плотніцького. Постанова стосується позову ТзОВ “Листопад Істейт” до Національної акціонерної компанії “Надра Україна” про визнання недійсним свідоцтва на право власності на приміщення площею 1865 кв. м у будівлі на пл. Міцкевича, 8у центрі Львова (відома як Будинок книги). Своєю постановою апеляційний суд скасував рішення Господарського суду Львівської області та відмовив у позові.

До слова, за даними порталу youcontrol, ТзОВ “Листопад Істейт” займається операціями з нерухомістю. Підприємство зареєстроване у квартирі на площі Міцкевича у Львові. Його власником вказаний Роман Височанський.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.