Львівські прикордонники знайшли в багажнику авто скрипку Страдіварі

З України намагалися вивезти скрипку, що може бути оригінальним інструментом, виготовленим італійським майстром Антоніо Страдіварі.

20.09.2024
Львівські прикордонники знайшли в багажнику авто скрипку Страдіварі

Про це повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон.

Скрипка маркована як Antonius Stradiuarius Cremomentis Faciebad Anno 1728. Її виявили у багажнику автомобіля марки  у пункті пропуску “Краківець”, що на кордоні з Польщею.

“Скрипка може бути оригінальним інструментом, виготовленим італійським майстром Антоніо Страдіварі. Цей інструмент вирізняється особливою чистотою звучання й неабияк цінується у світі“, – йдеться у повідомленні.

Працівники митниці вилучили музичний інструмент. Чи становить він культурну та історичну цінність, встановить експертиза.

Довідка

Антоніо Страдіварі – італійський майстер струнних інструментів, які вирізняються особливою чистотою звучання й неабияк поціновуються знавцями. Зокрема, однією зі скрипок роботи Страдіварі володів Ніколо Паганіні. Багато дослідників висували різні теорії про переваги інструментів Страдіварі, але спроби визначити тільки одну компоненту, яка відповідає за якість звуку, поки не дали результату. На думку одних дослідників, секрет є в щільності деревини, на думку інших – в хімічній обробці деревини, ще інші стверджують про секретну формулу лаку.

Антоніо Страдіварі загалом виготовив приблизно 2500 смичкових інструментів. До сьогодні збереглося безперечно автентичних лише 732, з них 632 — це скрипки.

Скрипки Страдіварі — унікальні, їх часто виставляють у світових музеях як витвори мистецтва. Вартість однієї такої може складати понад 15 мільйонів доларів.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.