Львівські науковці прочитали лекції в Оксфордському університеті

На факультеті освіти Оксфордського університету в Великій Британії відбулася спеціальна серія лекцій, присвячена вищій освіті України під час війни «Ukrainian Higher Education in Times of War».

23.02.2024
Львівські науковці прочитали лекції в Оксфордському університеті

Про це повідомили у пресцентрі Національного університету імені Івана Франка.

Відбувалися лекції щосереди з 24 січня до 14 лютого.

Ініціювала цей міжнародний науковий захід доцентка кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Львівського університету Юлія Заячук, яка зараз в рамках наукового гранту Британської Академії наук проходить наукове стажування в Оксфордському університеті.

Серія передбачала чотири лекції, прочитані українськими педагогами-науковцями, представниками різних університетів України. Лектори досліджували питання у який спосіб українські університети, демонструючи неймовірну стійкість, дають впевнену та чітку відповідь на надзвичайно складні виклики, спричинені триваючим військовим вторгненням росії в Україну, зберігаючи відданість своїй довгостроковій академічній ролі.

24 січня доцентка Юлія Заячук дослідила основні відповіді українських університетів на виклики, спричинені військовим вторгненням росії в Україну, з особливим наголосом на інтернаціоналізації як невід’ємній частині діяльності українських університетів під час війни.

31 січня 2024 року проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський у доповіді показав конкретний приклад адаптації університету до роботи в час війни, підкреслюючи такі аспекти, як солідарність із жертвами війни, безпека, психологічна підтримка, навчання, дослідження, заходи з протидії російській агресії та національні/міжнародні події.

7 лютого 2024 року професорка Національної академії педагогічних наук Олена Локшина окреслила перспективи розвитку вищої освіти в баченні МОн України та показала аспект підготовки аспірантів в сьогоднішніх реаліях українських університетів.

14 лютого 2024 року професорка Оксана Боднар Тернопільського національного університету ім. В. Гнатюка у доповіді охарактеризувала поняття невизначеності з різних точок зору та продемонструвала результати власного дослідження щодо сприйняття невизначеності учасниками освітнього процесу в умовах війни у закладах вищої освіти України.

“Сподіваємося, що лекції змогли стати одним з аспектів допомоги кращому розумінню міжнародною академічною спільнотою сучасних українських реалій в цілому та надзвичайно складних викликів, які постали перед українськими університетами у часи воєнного лихоліття, адже лише разом ми зможемо подолати руйнівні наслідки триваючого військового вторгнення росії в Україну для всіх аспектів людського життя в Україні, включно з освітнім процесом. Ми також віримо, що з українського досвіду учасники дискусій винесли практичні уроки, які зможуть бути корисними іншим країнам, які стикаються з екзистенційними загрозами”, – зазначили у пресцентрі.

Ознайомитися із записами лекцій можна на сайті Global Public Seminars on Comparative and International Education.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.