Львівські медики видалили 2-річній дівчинці пухлину нирки вагою понад кілограм

У тернополянки Марійки Мумряк виявили нефробластому — злоякісну пухлину нирки.

29.07.2024
Львівські медики видалили 2-річній дівчинці пухлину нирки вагою понад кілограм

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

За даними медиків, новоутвір виявили у травні, коли Марійка була в бабусі на Черкащині. Мама змінювала дівчинці підгузок і побачила кров на ньому. В лікарні Марічці зробили УЗД.

“На правій нирці дівчинки було гігантське утворення. Ним виявилася нефробластома – пухлина нирки, яка є найбільш поширеним злоякісним ембріональним захворюванням у дітей. Тобто утвір від самого початку непомітно зростав разом з Марійкою”, – йдеться у повідомленні.

На момент обстеження пухлина сягала 20 сантиметрів і важила понад кілограм, тоді як вага самої Марійки — 12 кілограмів.  Новоутвір тиснув на внутрішні органи й міг спричинити летальну кровотечу.

Черкаські медики направили родину до львівської лікарні. Прооперувати дівчинку одразу було неможливо:

“Спершу необхідно було знищити ті пухлинні клітини, які вже потрапили у кровоносну систему дівчинки. І разом з тим – “пригасити” подальше їхнє потрапляння до кровотоку. Для цього наші лікарі екстрено призначили маленькій пацієнтці хіміотерапію”, – додали медики.

Після курсу хіміотерапії Марійці зробили операцію. Пухлину відділили від дванадцятипалої кишки, діафрагми, печінки, товстої кишки та нижньої порожнистої вени. Також видалили праву нирку дівчинки.

Тригодинна операція минула успішно. Дівчинці призначили ще один курс хіміотерапії, щоби знищити пухлинні клітини, які можуть циркулювати в крові.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.