Львівські медики врятували немовля з патологією легень

Лікарі у Львові прооперували новонароджену Соломію. Медики видалили хвору половинку легені через три маленькі проколи.

16.04.2024
Львівські медики врятували немовля з патологією легень

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

На 20 тижні вагітності, під час планового УЗД, медики запідозрили у дитини ваду і попередньо встановили діагноз — кістозно-аденоматозна мальформація легень. Це означає, що ліва легеня дівчинки замість здорових тканин була вкрита кістами.

“Допоки дитина була в утробі матері, ці утворення — кісти були “спокійними”, тому що тоді легені ще не дихали. Але як тільки немовля з’являється на світ, орган починає працювати і кісти теж стають активними. Це і є головною проблемою”, — пояснив керівник Центру хірургії лікарні святого Миколая Андрій Дворакевич.

Ще до народження дитини медики склали детальний план її порятунку. Тож коли Соломія народилась, її відразу обстежили, провели рентгенографію і КТ та підтвердили попередньо встановлений діагноз. За словами медиків, ліва легеня дівчинки була вкрита кістами і не дихала.

Тому лікарі негайно скерували дитину на операцію. Втручання вирішили виконати без розрізання грудної клітини, через три маленькі проколи по 3 і 5 міліметрів. Попри те, що такий метод складніший, він менш травматичний та безпечніший для дитини під час втручання та в післяопераційному періоді. Медики видалили нижню хвору половину легені Соломії. Операція пройшла успішно.

Дівчинку вже виписали з лікарні.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.