Львівські медики врятували 34-річну вагітну жінку з пухлиною мозку

Діану госпіталізували зі скаргами на харчове отруєння, а натомість діагностували новоутворення в головному мозку. Пухлина стрімко росла, викликала судоми і загрожувала життю як матері, так і ще ненародженої дитини.

15.05.2025
Львівські медики врятували 34-річну вагітну жінку з пухлиною мозку

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

На 30 тижні вагітності львів’янка Діана звернулася за медичною допомогою зі скаргами на харчове отруєння. Попри лікування жінці ставало дедалі гірше. А коли Діану госпіталізували до гінекологічного відділення, в неї стався перший епілептичний напад. Після цього у вагітної почав затьмарюватися розум, а напади судом ставалися один за одним.

“Це було так раптово і страшно. Мій емоційний стан був дивний. У певний момент я почала відчувати наче втрачаю себе і свій розум”, — каже Діана.

Після проведення МРТ-обстеження лікарі виявили в Діани пухлину головного мозку, яка була розташована в лобній частці і впливала на інтелект, психічний стан та поведінку. Новоутвір міг з’явитися давно, але вагітність пришвидшила його ріст.

Лікарі терміново зібрали консиліум і розробили план порятунку.

“Давати вагітній жінці препарати проти судом заборонено, а оперувати її з приводу пухлини ще більш небезпечно, адже наркоз може негативно вплинути на плід. Тож ми ухвалили рішення провести кесарів розтин на 31-му тижні вагітності. Операцію виконали наші колеги з лікарні святого Миколая. Все минуло успішно. Дитину відразу забрали неонатологи у відділення інтенсивної терапії”, — зазначив керівник Центру нейрохірургії Остап Федорко.

Після цього нейрохірурги взялися за порятунок самої жінки. Операція тривала чотири години. Спеціалістам вдалося повністю видалити пухлину, що була розміром 6 на 8 сантиметрів.

На восьму добу після операції Діану виписали.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.