Львівські медики врятували 3-річну дівчинку з двобічною пневмонією

Інфекція фактично повністю зруйнувала праву легеню й частково ліву. Дитину спершу підключили до апарату штучної вентиляції легень, а потім перевели на апарат ЕКМО, який забезпечує насичення крові киснем і видалення вуглекислого газу.

11.12.2024
Львівські медики врятували 3-річну дівчинку з двобічною пневмонією

Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”.

Спершу у Вікторії була підвищена температура, яку було важко збити. Дівчинка була млявою та постійно хотіла спати. Родина звернулася до педіатра. Лікарка оглянула дитину та виписала ліки для домашнього лікування. Проте стан Віки погіршувався: з’явився кашель, дівчинка скаржилась на біль у грудній клітці, багато плакала і спала. Це налякало батьків, тож вони знову звернулися до лікарів. Після огляду фахівці виявили у легенях рідину і перенаправили дівчинку в Центр дитячої медицини лікарні “Охматдит”.

Медики діагностували у дитини двобічну пневмонію. Спершу Вікторія перебувала на кисневій масці, згодом їй подавали кисень через канюлі. Попри це стан дитини різко погіршувався. За кілька годин після госпіталізації медики перевели Віку на апарат штучної вентиляції легень.

На ШВЛ дитина була чотири дні. Проте стан ускладнився, з’явився пневмоторакс. Лікарі провели дренування. Далі фахівці терміново почали шукати апарат ЕКМО, оскільки у Центрі такого обладнання немає. Його знайшли в обласній лікарні.

“У дитини також був пневмопіоторакс. Це був дуже складний випадок. Виживання на ЕКМО становить дуже малий відсоток. Не кожен наважується на такі кроки, але у нашому Центрі це вже третій пацієнт, який вижив завдяки цьому апарату. Ми цим дуже пишаємося! Завдяки злагодженій роботі цілої команди ми змогли врятувати Вікусю,” — каже керівниця відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії Віра Приймакова.

Комбінація вірусної та бактеріальної інфекції фактично повністю зруйнувала праву легеню і частково ліву.

Після тривалого лікування та більше двох тижнів у стані сну в одній позі, дівчинка пройшла всі необхідні маніпуляції для відновлення легень. Потім фахівці Клініки реабілітації дітей працювали над відновленням м’язової рухливості пацієнтки.

Зараз завдяки зусиллям лікарів Вікторія поступово повертається до повноцінного життя.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.