Львівські медики провели надскладну операцію пацієнту з однією ниркою

Євгенові 33 роки. Родом він з Луцька. Згідно з діагнозом, у нього аневризма гілки ниркової артерії, завбільшки понад 2 сантиметри.

28.08.2024
Львівські медики провели надскладну операцію пацієнту з однією ниркою

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, у Євгена з народження лише одна нирка, тому будь-які втручання були надто ризикованими.

«Ми розуміли, на які ризики йдемо. Аневризму потрібно було видаляти, адже в будь-який момент вона могла розірватися, а наслідки були б надто важкими – втрата єдиної нирки і загроза життю молодої людини. Ми готувалися, добре, що поруч зі мною професійна команда. Ми продумали два варіанти оперативного втручання: аутотрансплантація, коли нирку виймають, заморожують, тоді видаляють аневризму, проводять реконструкцію судин і ставлять нирку на місце чи методика In situ. Тобто видалити аневризму, не виймаючи нирку. Таке втручання було б легшим та менш травматичним для пацієнта, втім складнішим для нас судинних хірургів. Аневризма була злютована з венозними судинами і їх пошкодження могло спровокувати кровотечу, яку в цьому місці зупинити непросто, а ще аневризма могла б розірватися від найменшого дотику. Також усі тканини навколо аневризми були запалені та змінені, що безсумнівно ускладнювало нашу роботу в операційній», – розповів хірург Ігор Кобза.

Оперативне втручання тривало понад три години.

Надто ризикована і складна операція пройшла успішно, єдину нирку і життя врятували. Уже завтра Євген повертається додому.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.