Львівські медики прооперували жінку, яка 6 років не могла їсти

31-річна жінка шість років не могла їсти та худнула на очах, і весь цей час шукала спеціалістів, які допомогли б їй одужати.

03.11.2023
Львівські медики прооперували жінку, яка 6 років не могла їсти

Про цей випадок розповіли лікарі Першого медичного об’єднання Львова.

Жінці з Черкас шість років намагалася встановити діагноз. Кожен прийом їжі провокував у неї блювоту. Найважчим став для неї 2023 рік, впродовж якого жінка стратила втратила 10 кілограмів.

“Жодні обстеження не давали результату: лікарі не могли поставити діагноз. Ба більше, жінку скеровували до психіатрів. Мовляв, вона собі щось надумала”, – розповідають фахівці Львова.

Три роки тому медики встановили, що пацієнтка страждає через ахалазію стравоходу – розлад моторики органу, для якого характерна втрата перистальтики і неспроможність нижнього стравохідного сфінктера повністю розслаблятися у відповідь на ковтання.

Оперувати жінку тоді не зважилися.

“Простими словами, стравохідний сфінктер замикався та не розтискався. У пацієнтки стравохід розширився до 6 сантиметрів, а місце звуження – сфінктер – був 4 міліметри. Це – критично вузький отвір, через який їжа не може потрапити у шлунок. Якщо б жінку не прооперували та не відновили змогу харчуватись, надалі вона б могла померти“, – пояснюють медики.

У Центрі хірургії Лікарні Святого Пантелеймона Любов Прокопенко оперували мініінвазивно. Операція тривала лише годину.

Після втручання пацієнтка провела у лікарні лише три дні. Вона добре почувалася і її виписали.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.