Львівські медики прооперували 25-річну пацієнтку з невиліковним захворюванням крові

Хірурги вперше подрібнили селезінку просто в черевній порожнині, аби врятувати дівчину.

28.01.2025
Львівські медики прооперували 25-річну пацієнтку з невиліковним захворюванням крові

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

25-річна Діана Кіс з Львівщини працювала нянею у Хорватії. Два роки тому вона потрапила до лікарні зі скаргами на задишку, втому та сонливість. Після низки обстежень іноземні медики поставили українці діагноз: аутоімунна гемолітична анемія. Це захворювання, що характеризується передчасним розпадом еритроцитів та призводить до збільшення навантаження на селезінку і печінку.

Певний час впоратися з наслідками недуги допомагали ліки. Восени 2023-го Діана повернулась в Україну і вже за місяць потрапила до реанімації. Через захворювання крові рівень гемоглобіну був критично низьким: 45, при нормі у жінок – від 120. Як наслідок, кров та органи були недостатньо насичені киснем. Звідси – задишка та слабкість.

Якщо рівень гемоглобіну падає нижче 40, то цей стан уже називають гемолітичним кризом, при якому організму настільки бракує кисню, що виникає загроза життю. І такі кризи в Діани теж траплялися. Крім цього, загрожувала дівчині і патологічно збільшена внаслідок хвороби селезінка. Адже найменша травма могла призвести до її розриву, внутрішньої кровотечі та смерті.

Хірурги зробили 5 невеликих проколів – два по 1,5 см та три по 1 см. І через них за допомогою спеціального приладу подрібнили селезінку всередині черевної порожнини та успішно дістали по частинах. На той момент орган був збільшений аж втричі і сягав 25 сантиметрів.

Видалення селезінки зменшило навантаження на печінку, функція якої згодом повністю відновиться. Прийде до норми і рівень гемоглобіну пацієнтки.

Зараз недуга дівчини ввійшла у стадію стійкої ремісії. Діана вдома, почувається набагато краще й будує плани на майбутнє.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.