Львівські медики поставили на ноги 13-річну дівчинку, яка постраждала внаслідок ракетного удару

У дівчинки були опіки 36% площі тіла, відкритий перелом стегнової кістки та множинні сторонні тіла в нижніх кінцівках і тулубі.

29.01.2025
Львівські медики поставили на ноги 13-річну дівчинку, яка постраждала внаслідок ракетного удару

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, команда лікарів «Охматдиту» займалася лікуванням та реабілітацією 13-річної дівчинки, яка постраждала внаслідок ракетного удару ворога по Запоріжжю на початку вересня.

Постраждала вся сімʼя. 8-річний хлопчик та його 38-річна мама загинули, а 13-річна донька Марія та 43-річний тато отримали поранення внаслідок російської атаки.

За словами бабусі ракета влучила в будинок одразу після того, як діти лягли спати. Марія три години перебувала під завалами власного будинку з накладеним джгутом, який наклав хлопець – рятувальник, коли зміг пролізти до неї, допоки тривала рятувальна операція.

Дівчинку спершу госпіталізували до однієї з лікарень Запоріжжя із опіками 36% площі тіла – тулуба та нижніх кінцівок, відкритим переломом стегнової кістки та множинними сторонніми тілами в нижніх кінцівках і тулубі. Після стабілізації стану та хірургічного лікування дитину перевели до Львова.

«Ми доліковували опікові рани та контролювали процес зрощення перелому стегна, проводили додаткові обстеження. Основна мета нашої мультидисциплінарної команди – рання вертикалізація дитини, усунення больового синдрому, заживлення опікових ран, комплексна фізична реабілітація у поєднанні з роботою психологом та викладачами. І такий комплексний підхід сприяв швидкому одужанню дівчинки», – розповів ортопед-травматолог Тарас Москаль.

Наразі дівчинка вже може ходити.

Після стабілізації стану дитини та загоєння множинних ран тулуба і нижніх кінцівок пацієнтку перевели для подальшої реабілітації в «Superhumans centr», де Марія буде під наглядом спеціалістів «Охматдиту» до повного одужання.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.