Львівські медики пересадили стовбурові клітини 10-річній дитині

10-річному Костикові із Львівщини місяць тому пересадили стовбурові клітини. Понад рік тому в хлопчика виявили онкологію центральної нервової системи.

15.12.2023
Львівські медики пересадили стовбурові клітини 10-річній дитині

Про це повідомляє Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр.

Костик із мамою місяць перебував у стерильному просторі, доки організм відновлювався після трансплантації. Про хворобу сина батьки дізнались понад рік тому: у хлопчика погіршився зір і часто підвищувався артеріальний тиск. Коли ж у нього різко з’явилася гідроцефалія, родина звернулася до нейрохірургів однієї з лікарень Львова. Там хлопчика скерували на спеціалізоване лікування у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр.

“Підвищення рівня онкомаркерів та радіологічні обстеження вказували на онкопатологію у дитини. Ми діагностували пухлину ЦНС й розпочали хіміотерапію. Після трьох блоків лікування отримали хороші результати, тож зробили забір стовбурових клітин периферичної крові і взялись готувати Костика до високодозової хіміотерапії. Після пересадки кісткового мозку дитина почувається добре, результати аналізів свідчать, що все минуло успішно“, — розповіла онкологиня Роксолана Шевчик.

У клініці це вже дев’ята аутологічна трансплантація кісткового мозку.

Трансплантувати кістковий мозок в центрі розпочали в лютому 2022 року, напередодні повномасштабного вторгнення. Лікарі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру мають змогу забезпечити повний цикл лікування онкохворим дітей з усіх регіонів країни.

Трансплантація для пацієнта – цілком безкоштовна, адже центр входить до пілотного проєкту МОЗ “Трансплантація”. Згідно з ним всі витрати на попередні обстеження, процедуру пересадки й після трансплантаційну терапію покриває держава.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.