Львівські медики пересадили печінку 30-річній жінці від посмертного донора

Марія Бейко з міста Бучач Тернопільської області дізналася про те, що хвора, перед виходом з декрету.

08.07.2025
Львівські медики пересадили печінку 30-річній жінці від посмертного донора

“Це було неочікувано та раптово. Перед поверненням на роботу я здала аналізи, показники були погані. Лікарі не могли виявити, що зі мною. Але коли вже пожовкли склери (очні білки), зрозуміли, що проблема з печінкою”, — розповідає жінка.

Діагноз Марії – первинний біліарний холангіт. Збій в організмі не лікується і врятувати Марію могла лише трансплантація донорського органу.

У лист очікування на донорський орган Марія стала в переддень повномасштабного вторгнення. І чекала понад три роки. Донора було дуже важко підібрати, позаяк пацієнтка має найбільш рідкісну групу крові – АВ (IV). Весь цей час жінка фактично жила в лікарнях на постійній медикаментозній підтримці.

Шанс на друге життя для Марії з’явився 7 червня. В цей день у ДТП трагічно загинув 16-річний юнак. Батьки хлопчика ухвалили рішення пожертвувати органи сина задля порятунку інших: двох дітей з нирковою недостатністю та жінки із хворою печінкою. Відтак у ніч з 7 на 8 червня медики пересадили Марії новий здоровий орган.

“Я взагалі не боялась, бо я знала, що я в надійних руках. Попри те, що лікарі молоді, вони всі професіонали своєї справи. Їм просто треба довіритися і все буде гаразд”, — з вдячністю каже пацієнтка.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.