Львівські медики пересадили кістковий мозок 7-річній дитині

Максимко із Харківської області. У перший рік повномасштабного вторгнення, коли хлопчику було чотири рочки, він почав стрімко втрачати вагу. Медики виявили у малюка агресивну та рідкісну форму раку — десеміновану апендимому.

29.08.2024
Львівські медики пересадили кістковий мозок 7-річній дитині

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Небезпечна пухлина утворилася у мозку та пустила метастази у спинний мозок. Перші шість блоків хіміотерапії Максим отримав у Харкові. Потім хлопчик пройшов кілька блоків хіміотерапії у Київському міському клінічному онкологічному центрі, а потім перебрався з батьками на Прикарпаття.  В Івано-Франківську хлопчик проходив основну терапію, а до Львова приїжджав на високодозову хімію.

Коли після чергового курсу хіміотерапії злоякісні новоутворення таки вдалося знищити, настав час приступати до пересадки стовбурових клітин. До цієї події медикиготувалися від 2022 року — з моменту відкриття відділення онкогематології та імунології. Максимкові виконали аутологічну ТКМ, тобто пересадили його власні, заздалегідь відібрані, стовбурові клітини.

“Це перша трансплантація кісткового мозку в нашій лікарні! Після проведення ТКМ Максимко з мамою впродовж трьох тижнів не виходили зі стерильної ізольованої палати. Це обов’язкова умова, адже на момент пересадки імунітет майже повністю «вбитий» хімією і пацієнт є вкрай вразливим до інфекцій. Тому лише повна стерильність дає шанс на те, що пересаджені клітини приживуться. А за два місяці від ТКМ онкогематологи повторили процедуру”, – йдеться у повідомленні.

Обидві пересадки пройшли вдало.

Маленький пацієнт вдома. Він продовжує боротися з підступною недугою. Попереду в нього ще у разі потреби променева терапія, але найважче, кажуть лікарі, вже позаду.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.