Львівські медики лікують дівчинку з рідкісним генетичним захворюванням

Через складну ваду піднебіння до дворічного віку дитина не могла нормально їсти та говорити.

08.08.2024
Львівські медики лікують дівчинку з рідкісним генетичним захворюванням

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, дівчинка народилася з рідкісним генетичним захворюванням – синдром Аперта.

Через аномалії розвитку кісток нижніх кінцівок ходила лише зі сторонньою допомогою, а через зрощені пальці на руках не могла виконувати навіть найпростіші рухи, як от гратися з іграшками та тримати ложку.

Дитячі хірурги Центру дитячої медицини, які спеціалізуються на лікуванні кісткових деформацій, провели чотири складні операції, щоб поступово відновити функціональність кінцівок трирічної пацієнтки.

«Дітям з такою патологією хірургічну допомогу надають у кілька етапів. Адже потрібно роз’єднати всі пальчики на руках і максимально скорегувати їхню деформацію. Зазвичай операції проводять одномоментно на двох кінцівках, але зробити за одне втручання увесь обсяг корекції неможливо. Тому ми розробили план хірургічного лікування, і почергово коригуємо дитині кісткові деформації та дефекти м’яких тканин. У цьому випадку складність полягає у повній відсутності середніх фалангів пальців і недостатності м’яких тканин. Щоб закрити дефекти, доводиться брати шкіру з інших ділянок тіла. Але результат того вартий: з кожною операцією кінцівки стають більш функціональними, відтак дитина не потребуватиме сторонньої допомоги у побуті», – зазначив завідувач хірургією Богдан Романишин.

Уже зараз, після половини із запланованих операцій, дівчинка з рідкісним генетичним захворюванням відвідує дитячий садочок та поступово звикає до спілкування з ровесниками.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.