Львівські лікарі врятували передчасно народжених двійнят

Медики виходили двійню, яка народилася на 28-му тижні вагітності. Братика та сестричку спершу лікували у Чернівцях, а згодом — у Львові.

04.07.2024
Львівські лікарі врятували передчасно народжених двійнят

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Таїсія та Тимофійко народилися у Чернівцях передчасно на 28-му тижні вагітності. Сестричка із вагою 950 г, братик — 1200. Обоє діток мали ускладнення.

“У Тимофійка — виникли проблеми з травленням і зором, анемія та пахові грижі. А у Таїсії на тлі внутрішньошлуночкового крововиливу, а це типова для передчасно народжених дітей проблема, виникла гідроцефалія — накопичення мозкової рідини. Цю недугу ще називають “водянкою головного мозку”. Надлишкова рідина призводить до підвищення тиску, збільшення черепа, загрожує ушкодженням мозку та перешкоджає розвитку нервової системи дитини”, – йдеться у повідомленні.

Спершу дітей виходжувати у Чернівцях, а згодом — у Львові. Таїсії було потрібне оперативне втручання — нейрохірургічна корекція гідроцефалії.

“Встановили їй вентрикуло-перитонеальний шунт — це спеціальний механізм, який забезпечує відтік зайвої рідини. Один кінець шунта встановлюють у мозку, а інший виводять через животик. Операція пройшла успішно. Відтак, завдяки відновленню циркулювання мозкової рідини, лікарям вдалося зменшити тиск у черепі крихітки і тепер вона має змогу нормально розвиватися“, – додали у дописі.

У Львові дітей лікували майже два місяці.

Таїсію та Тимофія виписали із медзакладу із вагою по 3 кг.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.