Львівські лікарі врятували чоловіка від ампутації ноги

У Львові прооперували 49-річного чоловіка, який майже 30 років жив з новоутвором у стегні. За словами медиків, ліпома була розміром з м’яч для регбі.

22.02.2024
Львівські лікарі врятували чоловіка від ампутації ноги

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Коли Євгенію було 20 років, то у нього виявили ліпому — доброякісне утворення, яке розвивається з клітин жирової тканини. Пухлина обросла тканини верхньої внутрішньої третини стегна — м’язи, нерви й судини. Тоді медики видалили лише частину ліпоми через те, що операція мала ризики.

Останні 15 років Євгеній жив в Італії та працював водієм. Попри те, що він бачив, що пухлина росла, через малоактивний спосіб життя вона його не турбувала, тому чоловік не звертався до медиків. Коли почалася повномасштабна війна, львів’янин повернувся в Україну. Почав активно волонтерити, зокрема доправляв допомогу у пункти гуманітарної підтримки та у шпиталі. Через регулярні навантаження біль у верхній частині стегна посилився та віддавав у пах, а нога почала затерпати. Євгеній звернувся до львівських фахівців.

Медики провели чоловікові МРТ і з’ясували, що з моменту операції пухлина збільшилась майже втричі.

«Щоб не допустити часткової чи навіть повної зупинки кровоплину в кінцівці, а це загрожувало би ампутацією, ми виконали складне втручання, яке вимагає високої точності і відпрацьованих навичок: відділили частини пухлини від нервів і артерій, а потім видалили її повністю без ускладнень для пацієнта», – пояснює судинний хірург, завідувач відділення інтервенційної радіології Олександр Голуб.

Чоловіка прооперували. Наступного дня після операції Євгеній почав ходити — без дискомфорту і болю.

Зараз він повернувся до своїх буденних справ та продовжує волонтерити.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.