Львівські хірурги виростили частину печінки 10-місячному немовляті

Орган дитини був уражений злоякісною пухлиною. Здорові тканини становили лише 15%.

17.07.2025
Львівські хірурги виростили частину печінки 10-місячному немовляті

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Щоб урятувати дитину, хірурги вперше виконали рідкісну операцію — ALPPS. До неї готувалися місяць.

Злоякісну пухлину в Дем’яна, який родом із Буковини, виявили у 4 місяці. Дитина тоді втратила апетит, перестала набирати вагу, шкіра зблідла. Місцеві лікарі скерували родину з хлопчиком до лікарні святого Миколая, що у Львові. Там працює єдиний у західних областях України Центр холестатичних захворювань у дітей.

Там лікарі провели біопсію, яка підтвердила в дитини злоякісну пухлину печінки. Вона займала 8 сантиметрів із 12. Розповсюдилася на всі чотири сектори печінки. Основна її частина локалізувалась по центру — там, де проходять головні судини.

“Малюк міг загинути всього за кілька тижнів. Тож лікарі невідкладно розпочали хіміотерапію. І за чотири місяці лікування їм вдалося вдвічі зменшити розміри пухлини. Однак загроза життю нікуди не поділась. Потрібно було більш кардинальне рішення. Врятувати дитя могла лише операція. Варіант з трансплантацією печінки відпадав. Бо Демʼянчик важив лише 8 кг, а з такою вагою відсоток виживаності після пересадки критично низький”, — йдеться у повідомленні медиків.

У медиків був іще один варіант — складна операція ALPPS, яку у Львові ще ніколи не виконували. Така операція передбачає майже повне видалення печінки. До неї хірурги готувалися близько місяця.

“Під час першого етапу хірурги розділили частини печінки на здорову та уражену пухлиною. А судини, що живили “хвору” ділянку, перетиснули так, щоб пухлина перестала рости, але орган при цьому продовжував виконувати свою функцію”, — йдеться у повідомленні.

Після операції 15% відокремлених здорових тканин печінки виросли вчетверо. До другого етапу медики залучили керівника Центру кардіохірургії лікарні святого Пантелеймона Романа Домашича. Новоутвір уразив нижню порожнисту вену, яка виводить очищену кров з печінки. Щоб не зупиняти кровообіг, судину треба було оперативно замінити, менш ніж за 30 хвилин. Кардіохірург провів операцію за 14 хвилин. Після цього хірурги повністю видалили хвору частину печінки.

Наразі Дем’ян продовжує отримувати хіміотерапію. Печінка регенерувала до свого повного розміру та працює без збоїв. У хлопчика з’явився апетит, він почав набирати вагу.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.