Львівська область і німецька земля Саар співпрацюватимуть у сфері освіти, медицини та енергетики

8 листопада начальник Львівської ОВА Максим Козицький та міністр-президент федеральної землі Саар (Федеративна Республіка Німеччина) Анке Релінгер підписали декларацію про співробітництво на п’ять років у сферах економіки, енергетики, охорони природи, науки і технологій, медицини, освіти, культури та мистецтва.

09.11.2023
Львівська область і німецька земля Саар співпрацюватимуть у сфері освіти, медицини та енергетики

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«Величезне дякую Німеччині. Дякую пані Анці за цей візит, за ту допомогу і підтримку України, яку здійснює як земля Саар зокрема, так і Німеччина в цілому – в гуманітарній і військовій сферах. Пані Анке на початку війни у своєму домі сама надала прихисток двом українкам – за це їй велика подяка», – зазначив Максим Козицький.

Він також додав, що для реалізації декларації сторони вже домовилися створити кілька робочих груп.

«Робочі групи стосуватимуться професійної освіти, медицини, співпраці з університетами, зокрема з Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького, енергетики, а також у питанні трансформації вугільних регіонів, адже німецька організація GIZ реалізує на Львівщині проєкт з реорганізації шахт на Червоноградщині. Німецька земля Саар теж пройшла цей шлях починаючи з 2012 року, тож зможе поділитися досвідом прийняття комплексних рішень у цьому процесі. Вже запрошені спеціалісти з Львівської області для співпраці у зазначених сферах», – розповів Максим Козицький.

Анке Релінгер зазначила, що навіть у такий складний час, час війни, важливо думати про майбутнє, і федеральна земля Саар готова підтримати Львівщину, адже на шляху України до Європейського Союзу потрібно зробити ще багато важливих кроків.

«Для мене величезна честь і радість сьогодні, коли Європейська комісія приймала рекомендацію в особі президента Єврокомісії щодо вступу України в ЄС, перебувати тут і обговорювати питання будь-яких сфер мирного життя. Адже ми маємо дивитися в майбутнє, на цей шлях розвитку, яким буде прямувати Україна, і який для неї вже відкритий. Дуже мудро навіть у час війни думати про майбутнє. І ми хочемо долучитися до цього, тому що на шляху до ЄС є багато кроків, які потрібно зробити», – наголосила Анке Релінгер.

Міністр-президент землі Саар також розповіла, чому цьому регіону цікаве співробітництво саме з Львівщиною.

«Саар, як і Львівська область, є прикордонною територією. Окрім того, у нас подібна промисловість, а спеціалісти наших департаментів вже співпрацювали раніше.

Ми теж співпрацюємо з Підкарпатським воєводством Польщі, і це так само у безпосередній близькості до вас та створює всі передумови для нашої подальшої спільної роботи. Вже напрацьовані шляхи співробітництва, за якими ми будемо рухатися», – додала представниця німецької землі.

У межах свого візиту на Львівщину Анке Релінгер з Максимом Козицьким відвідала Личаківське кладовище, де вшанувала пам’ять загиблих українських захисників та захисниць, а також побувала у Львівському національному медичному університет ім. Д. Галицького з метою обговорення співпраці у межах програми Interreg Europe.

Підписання декларації відбулася за координації Регіонального офісу міжнародного співробітництва Львівської області.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.