Львівська митниця передала трьом музеям старовинні артефакти на 1,5 млн грн

Представникам Львівського історичного музею, «Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіального комплексу» та Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» передали цінності.

21.11.2023
Львівська митниця передала трьом музеям старовинні артефакти на 1,5 млн грн

Як повідомляє Львівська митниця, музеям передали монети 18-19 ст., старовинні поштові марки та бони (короткочасні боргові зобов’язання у вигляді цінних паперів).

Всі ці предмети були вилучені працівниками служби при спробі незаконного переміщення через кордон. Загальна вартість переданих цінностей 1,5 млн. гривень.

Львівському історичному мкзею за 5 минулих років Львівська митниця передала близько 50 предметів історично-культурної цінності. Найбільша колекція – це 43 одинці стародавньої зброї.

“В свою чергу ми провели близько 5 тис. експертиз вилучених предметів старовини, які згодом пішли в розпорядження Міністерства культури”, – зазначив директор музею Роман Чмелик.

«Завдяки роботі митниці нечесним людям не вдається вивезти за кордон свої надбання і використати в приватних цілях. А, головне, предмети повертаються в державні музеї та стають надбанням всього народу України… Також ми розробляємо програму для військовослужбовців для участі в археологічних дослідженнях. Така буде для них реабілітація», – долучився до розмови Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

“Ми, як «музей війни», першими розпочали демонструвати експонати, які розповідали про прихід до влади нацизму. І в пригоді стали ті ж самі німецькі бони. Тепер ми розповідаємо, що саме призвело до сучасної війни. Адже нацизм, фашизм і рашизм – це ідентичні теми”, – сказав Сергій Судинович, представник «Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіального комплексу».

Андрій Кузнік, в.о. начальника Львівської митниці, подякував музейникам за їх працю.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.