Львівська міськрада подала до суду через захоплення землі геріатричного пансіонату

Міська рада подала позов у Господарський суд Львівської області, щоб припинити право власності на «примарну» будівлю та скасовувати державну реєстрацію прав на землях геріатричного пансіонату.

23.11.2023
Львівська міськрада подала до суду через захоплення землі геріатричного пансіонату

Як повідомляє пресслужба Львівської міської ради, нещодавно у геріатричному пансіонаті у Львові під час інвентаризації знайшли документи на будівлю, яка зареєстрована на території закладу, хоча по факту її там не існує.

Керівництво пансіонату звернулося до правоохоронців, а забудовники у той час вирішили зводити свою «власність». Позиція міста – 14 гектарів землі геріатричного пансіонату має використовуватись лише для потреб його мешканців.

Відтак Львівська міська рада хоче припинити право власності та державну реєстрацію на неіснуючу споруду через суд.

«Також ми просимо вжити заходів забезпечення позову. Дуже важливо накласти арешт на будівлю та земельну ділянку, щоб, поки не буде ухвалено рішення суду, ніхто і нічого не міг із землею та спорудою-фантомом юридично зробити. Здавалося б, нонсенс скасовувати право власності на те, чого не існує. Але на жаль, це єдиний можливий юридичний шлях для подальших кроків», – розповів Любомир Зубач, заступник міського голови Львова з містобудування.

Земля геріатричного пансіонату належить місту, хоча заклад обласний.

«14 га під лісом, з яких 2,4 га з якогось дива у 2010 році своїм розпорядженням голова Львівської ОДА передав ГО інвалідів «Центр реабілітаційних ініціатив «Діяльне милосердя» – у постійне користування. І от тепер за цей шмат землі триває боротьба з недобросовісними забудовниками. У хід ідуть усі засоби та схеми: сумнівні дії мостиського реєстратора щодо реєстрації права власності, завезення будматеріалів на ділянку тощо.

Оскільки геріатричний пансіонат – заклад обласного підпорядкування, ми разом з обласною радою напрацювали спільний варіант ухвали щодо землі на Медової Печери, 71. Винесемо документ на голосування вже найближчої сесії Львівської міської ради», – зазначив Любомир Зубач.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.