Львівщина опинилась серед антилідерів по відновленню будівництва

Будівництво в Україні почало відновлюватися з дивними особливостями.

30.05.2023
Львівщина опинилась серед антилідерів по відновленню будівництва
Фото: умовне

Згідно з даними Державної служби статистики, будівельний сектор в Україні, який з початку війни показував найгірші очікування щодо ділової активності, почав поступово відновлюватися. Проте, це відновлення має одну несподівану специфіку, пише ZN.UA.

Так, будівництво продовжується відносно непоганими темпами навіть на прифронтових Миколаївщині та Харківщині, попри постійні обстріли. За I квартал тут було введено в експлуатацію житлових площ лише удвічі менше від 2019 року.

Водночас будівництво пробуксовує далеко від зони активних бойових дій. Наприклад, на Львівщині було введено лише 53% рівня 2019 року. На Волині та Закарпатті за I квартал 2023 року було введено лише 75% житла від обсягів 2019 року.

А Буковина взагалі опинилася серед антилідерів. Тут було введено житла лише 40% від рівня 2019 року.

Для порівняння, Одещина, яка зазнає систематичних обстрілів, тримається на рівні 62%. На Вінничині відносно 2019 року в I кварталі цього року здали у 5 разів більше житла. Наступною рекордсменкою є Сумщина зі співвідношенням 1,57 раза. Правда, якщо перейти до абсолютних показників, то Вінниччина обганяє Київ у 2 рази (342 тис. кв.м), а Сумщина має лише 25 тисяч кв.м. Останній регіон, що зміг наростити обсяги здачі житла — Черкащина (+11%).

Майже вдалося відновити обсяги здачі житла до показників 2019 року Дніпропетровщині, Полтавщині, Хмельниччині та Рівненщині. У цих областях було здано понад 85% обсягу житлових площ від рівня 2019 року.

На Київщині цей показник – 79%. Сам Київ майже зберіг показники 2019 року – 99%. Абсолютним антирекордсменом є Чернігівщина – 29%.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.