Львів’янин за 15 тисяч доларів переправляв призовників за кордон

Правоохоронці затримали 19-річного мешканця Львова, якого підозрюють у незаконному переправленні військовозобов’язаного до Польщі.

11.04.2025
Львів’янин за 15 тисяч доларів переправляв призовників за кордон

Про це повідомляє Поліція Закарпатської області.

За інформацією поліції, підозрюваний — 19-річний житель міста Львів, представник громадської організації, що займається контролем за виконанням законів у сфері запобігання та протидії корупції.

“Львів’янин підшукував чоловіків, охочих покинути межі держави, та за 15 000 доларів пропонував їм безперешкодний перетин кордону з Польщею через офіційний пункт пропуску на Львівщині. У послуги підозрюваного також входило транспортування клієнтів до Львівської області через блокпости, поселення в одному із готелів та проведення детального інструктажу”, — йдеться у повідомленні.

За інформацією джерел ZAXID.NET у правоохоронних органах, йдеться про представника всеукраїнської громадської організації «Народний антикорупційний нагляд».

Хлопця затримали у Мукачеві під час зустрічі з клієнтом та отримання від нього грошей. Санкція статті передбачає до 9 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна. Наразі поліцейські встановлюють інших причетних до організації незаконного перетину кордону.

За інформацією Урядового порталу, ВГО «Народний антикорупційний нагляд», зареєстрована у 2011 році, має 200 міських та районних філій у всіх областях України, понад 30 тис. членів і представника у Громадській антикорупційній раді при Міноборони. У 2016 році керівник ВГО «Народний антикорупційний нагляд» Роман Кутний судився з нардепом Володимиром Парасюком, вимагаючи спростувати звинувачення у хабарництві.

Нагадаємо, На Львівщині викрили групу осіб, яка переправляла ухилянтів за кордон. Фігуранти створювали фіктивні ФОПи, які мали право займатися міжнародними вантажними та пасажирськими перевезеннями та вносили військовозобов’язаних чоловіків у систему «Шлях». Виїхавши з країни, фіктивні перевізники назад не повертались, а залишались за кордоном.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.