Львів’ян запрошують на презентацію книжки Олега Криштопи «Останні українці. Історії депортованих родин у Польщі після акції “Вісла”»

Книгарня “Є” Львів та Видавництво Discursus запрошують на презентацію книжки за адресою просп. Свободи, 7, у Львові.

17.07.2025
Львів’ян запрошують на презентацію книжки Олега Криштопи «Останні українці. Історії депортованих родин у Польщі після акції “Вісла”»

Українці, які з діда-прадіда жили на своїх землях, після Другої світової війни опинилися відділені від співвітчизників українсько-польським кордоном. Багатьох з них депортували 1947 року в рамках акції «Вісла» на північ і захід Польщі, доти німецькі землі.

У 2019 році Олег Криштопа проїхав Польщею, щоби поспілкуватися з українцями, для яких Україна є більш уявною, ніж реальною. Є радше краєм спогадів, аніж намірів. У цій книжці вони розповідають про те, чого зазнали під час переселення, як берегли свою ідентичність у чужій країні, яким було і є ставлення до них поляків. Де вони відчувають свій дім? Чи виростуть їхні внуки українцями? Чим відрізняються українці Польщі від емігрантів останніх хвиль?

На ці питання відповідає автор і його герої.

Готуючи нове видання, Олег Криштопа знову зустрівся з деким зі своїх героїв, але уже в Україні. Вони привезли допомогу для сил оборони. У передмові й післямові автор розповідає про те, як на життя українців Польщі вплинуло повномасштабне вторгнення.

Олег Криштопа — письменник, журналіст, сценарист, блогер. Автор понад десяти книжок прози й художнього репортажу. Найвідоміші: «Радіо “Афродіта”», «Україна: масштаб 1:1», «Братство», «Ліхіє дев’яності: Станіславський феномен», «Кохання, секс і смерть — гарантовані» та ін. Автор і ведучий популярного ютуб-каналу «Історія для дорослих», а також багатьох документальних фільмів про історію України.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.