Лікарі у Львові видалили пухлину мозку у новонародженого хлопчика

Про хворобу свого первістка Тетяна та її чоловік дізналися на 5-му місяці вагітності. Під час УЗД спеціалісти помітили у мозку дитинки якусь «чорну кульку».

03.06.2025
Лікарі у Львові видалили пухлину мозку у новонародженого хлопчика

Про це повідомляє Дитяча Лікарня Святого Миколая.

Після народження Миколки його здоров’ям спершу опікувалися неонатологи. Згодом малюкові виконали МРТ. Відтак радіологи підтвердили, що між півкулями головного мозку є пухлина, яка займала на той час вже третину органу.

Через маленьку вагу та вік дитини видалити новоутвір чи хоча б взяти зразки тканин на біопсію було вкрай небезпечно. Аби призупинити ріст пухлини і виграти час, за маленького пацієнта взялася команда відділення онкогематології та імунології. Медики проконсультувалися з канадським колегою Еріком Буфе. Разом ухвалили рішення розпочати хіміотерапію. Однак після місяця лікування пухлина продовжувала рости. Тож єдиним виходом лишалася надскладна і ризикована операція. Без неї хлопчик не дожив би і до року.

На момент видалення пухлина сягала вже 5 сантиметрів. Нейрохірурги змогли підібратися до неї через лівий боковий шлуночок. Крок за кроком вони обережно відсікали новоутвір від навколишніх тканин. Лікарям вдалося повністю видалити пухлину і уникнути при цьому пошкодження прилеглих ділянок, що відповідають за зір та ендокринну регуляцію. Згодом гістологія показала, що у Миколки була краніофарингіома — це доволі рідкісне доброякісне новоутворення ембріонального походження, яке становить 6% від усіх пухлин головного мозку у дітей.

Ще через два тижні нейрохірурги встановили Миколці лікворо-шунтуючу систему для безпечного відтоку надлишку мозкової рідини та попередження набряку мозку.

Зараз Миколці 4 місяці і наразі він потребує постійного медичного спостереження.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.