Лікарі у Львові врятували чоловікові єдину ногу від ампутації

На момент звернення 57-річного львів’янина Леоніда Галендюка до медиків у нозі накопичився понад літр гною.

13.09.2024
Лікарі у Львові врятували чоловікові єдину ногу від ампутації

Як повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, на початку весни у чоловіка почалися сильні болі в правій нозі. Він звернувся до лікарні за місцем проживання. Виявилося, що біль викликав атеросклероз судин нижніх кінцівок.

У таких випадках рятує лише операція. Медики виконали Леоніду перехресне стегнове шунтування – відновили кровопостачання за допомогою штучної судини. Однак після операції виникли ускладнення і пацієнтові ампутували праву ногу. Окрім цього розвинулась інфекція і стан Леоніда дедалі погіршувався.

“Пацієнт поступив із ознаками інфекції в шунті. Вже було більше літра гною! Леонід потребував негайного втручання для порятунку кінцівки. Ситуація ускладнювалася тим, що шунт був накладений на єдину життєздатну стегнову артерію, яка також проявляла ознаки інфекції. Видалення цього шунта було ризикованим, адже воно могло призвести до втрати єдиної опорної кінцівки”, — пояснив Андрій Мелень, завідувач відділення судинної хірургії Лікарні Святого Пантелеймона.

Медики вирішили виконати складне багатоетапне оперативне втручання. Спершу виділили клубову та глибоку стегнову артерії та наклали шунт поза інфекційним вогнищем. Таким чином проклали новий шлях для кровотоку. Після завершення так званого “чистого” етапу, перейшли до “брудного” — видалення старого інфікованого шунта.

Попри успішність операції, невдовзі лікарі мусили виконати Леоніду ще одне втручання, оскільки  на контрольному КТ виявили старі нагноєнні гематоми заочеревинної ділянки та кукси. Їх треба було розкрити та дренувати.

Нині пацієнт вже перебуває вдома.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.