Лікарі у Львові тричі прооперували підлітка з захворюванням суглоба

Команда ортопедів-травматологів та реабілітологів у Львові успішно веде лікування 15-річного Богдана з Тернополя з хворобою Пертеса.

19.08.2024
Лікарі у Львові тричі прооперували підлітка з захворюванням суглоба

Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”.

Про діагноз Богдан дізнався у 2019-му році, коли йому було 10 років. Тоді хлопець займався футболом і рідні помітили, що він почав кульгати.

Після обстежень у дитини виявили складний діагноз. Заняття улюбленим спортом довелось припинити. Наразі, за 5 років ортопеди-травматологи вже зробили хлопцю три втручання.

«Хвороба Пертеса – це складне тривале та інвалідізуюче ураження кульшового (тазостегнового) суглобу, яке відносять до групи остеохондропатій – захворювань кістково-суглобового апарату, основу якого складає некроз головки стегнової кістки. Також досить часто наслідком даної патології є обмеження рухів в ураженому суглобі, різного ступеню укорочення кінцівки, перекіс тазу, вторинні деформації верхньої третини стегна та розвиток деформації хребта – сколіоз», – розповів керівник Клініки нейроортопедії, травматології та реабілітації дітей Олександр Корольков.

Цей випадок не став виключенням. У Богдана лікарі констатували ускладений перебіг хвороби Пертеса з усіма наслідками. Такі складні випадки потребують комплексного та етапного підходу, часто дитина потребує виконання декількох операцій, а у проміжку між ними – має проводитися постійна реабілітація та виконання ортопедичного режиму – фіксація ураженого стегна в гіпсовій пов’язці та ортезі у певному положенні.

У процесі відновлення після операцій хлопець проходить курси реабілітації.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.