“Назад, якщо оглянутися, я можу бути задоволений з тих всіх учнів, яких я маю, які розкидані по всіх країнах по всьому світу. Своєю роботою в міжнародних організаціях і навіть в Українській федерації, і Львівській федерації. Я очолював 10 років Тренерську комісію Світової федерації, зараз я є Почесний голова Європейської тренерської організації. Працюю багато. Зараз директор в Академії Каспарова… Це є старт нового сезону, багато учнів, десь 500 учнів зі всіх країн світу”, – поділився Михальчишин.
Відомий шахіст зазначив, що українських учнів в Академії багато.
“Ми українцям намагаємось дати кращі умови, бо це є напівкомерційна організація, але з дуже низькими цінами для того, щоб була доступна шахова освіта всім“, – розповів гросмейстер.
Легендарний шахіст також поділився, що міг робити кар’єру в теоретичній фізиці:
“Я любив фізику. Якби я мав більше часу і працював краще, то, безумовно, знаючи той алгоритм, який я маю для праці над шахами, я би щось досягнув. Ну, можливо, став би професором фізики… Але дивлюся назад: ну невже би я відвідав 100 країн, невже би я познайомився з президентами, з директорами найбільших світових банків?!”
Олег Радик запитав гросмейстера, чи є щось, про що шкодує відомий шахіст. Михальчишин відповів, що у нього була замала дисципліна в праці. За його словами, в шахах, як і в спорті є дуже важлива дисципліна.
“Ми дивимося на ветеранів, моїх друзів, чи ти досягнув межі свого таланту чи ні. Ті, які мали дуже організовано системно тренування все життя, такий як Білявський чи гросмейстер Тукмаков, вони досягнули максимуму свого таланту…
В мене був такий характер, як Наполеон казав про маршала Массена: “Він починає думати тільки тоді, коли починають стріляти гармати.” От я все відкладав…”, – зазначив Михальчишин.
Зокрема він наголосив, що зараз вчить молодих шахістів бути дисциплінованими.
“Перемоги показують тобі, що ти на правильному шляху, а поразки – тебе вчать. Без поразки нема навчання”, – наголосив відомий шахіст.
Коментарі