Латвійця, який був бойовиком “лнр”, оголосили в міжнародний розшук за участь у війні проти України

Законодавство Латвії забороняє громадянам брати незаконну участь у збройних конфліктах на території інших держав.

18.04.2023
Латвійця, який був бойовиком “лнр”, оголосили в міжнародний розшук за участь у війні проти України
Фото: умовне

Правоохоронні органи розшукують громадянина Латвії Олександра Малишева, який брав участь у військових операціях проти збройних сил України, повідомляє TV.NET.

У Службі державної безпеки (VDD) заявили, що кримінальний процес розпочали ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну, а саме 10 березня 2021 року.

Інформація, отримана Службою безпеки, свідчить, що Малишев тривалий час був бойовиком так званої “лнр”. Він брав участь у бойових діях і нападах на збройні сили України, тим самим виступаючи проти територіальної цілісності України.

Під час розслідування було встановлено, що з 2015 року Малишев перебуває у так званій “лнр”.

Минулого літа матеріали справи направили до прокуратури, а вже у серпні чоловікові пред’явили обвинувачення. Наразі Малишева оголошено в міжнародний розшук.

Крім того, на початку цього року стало відомо, що спецслужби порушили кримінальну справу проти громадянина Латвії у зв’язку з підозрами в незаконній участі у російсько-українській війні. Колись він служив у латвійській армії і був звільнений з дисциплінарним стягненням.

У соцмережах поширилось відео, на якому озброєний чоловік, який називає себе громадянином “днр”, закликає міністра оборони Латвії не посилати солдатів в Україну на Донбас російською та латиською мовами.

Зміни в Кримінальному кодексі Латвії, що забороняють незаконну участь у збройних конфліктах на території іноземних держав, набули чинності 19 лютого 2015 року.

У попередні роки VDD передав кілька кримінальних справ проти громадян Латвії за участь у бойових діях на боці проросійських військових формувань на сході України. Частину підсудних було заарештували в Латвії та засудили, решту оголосили в міжнародний розшук.

Згаданий кримінальний процес є першою справою, порушеною VDD за вказаною статтею Кримінального кодексу після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого минулого року.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.