Чим оця гарна молода панянка, що на цій світлині, може бути для нас цікавою..?
Спершу скажу, що попри свою дійсно рідкісну вроду, Софія Батицька ще отримала чудову освіту і знала чотири мови та вільно говорила на есперанто. Після того, як у 1930 році вона виграла конкурс Міс Полонія та отримала титул віце-Міс Європа 1930″ та Міс Парамаут (1931), Софія Батицька підписала контракт із американським агенством International Artists і виїхала до США. Втім, не зігравши у Голівуді за два роки жодної ролі, Софія Батицька повернулася до рідних пенатів. Оповідають ще й таку історію, що в 1931 році поляки не змогли провести свій традиційний щорічний конкурс Міс Польща, оскільки Софія Батицька мимоволі «забула» віддати перехідну корону…

на фото – корінна львів”янка Софія Марія Батицька (1907-1989)
І, на завершення не мож не сказати, що свого часу вже майже було дійшло до оголошення шлюбу між Софією Батицькою і дуже відомим на той час співаком Яном Кєпурою, з яким познайомилася у 1928 році у Трускавці. Тоді навіть газети почали виходити із заголовками типу “Найкрасивіша полька виходить заміж за найпопулярнішого співака”. Але… батько акторки все переграв по-своєму і весілля не відбулося (а чому це весілля не відбулося, читайте мій коментар нижче під дописом).
Повернувшись у 1934 році на рідну землю Софія Батицька ще продовжила себе шукати у театральному мистецтві. Але в якийсь момент познайомилася із чарівним і елегантним голландцем і переїхала до Антверпена.
Однак, життя – цікава штука і Софія за якийсь час знову емігрувала до США де, вже будучи майже самотньою, заробляла собі на життя працюючи у галереї Bac street antiques та викладанням мов. Врешті, 9 червня 1989 року проживаючи у будинку для літніх людей, і будучи майже усіма забутою, душа Софії Батицької перенеслася до Вічності…

На цій світлині – неоготичний палацик у Львові по вул. Пекарській 50-а, який у 1930-их роках належав родині Батицьких і в якому 22 серпня 1907 року народилася сама Софія Марія Батицька
Автор: Микола Бандрівський
Коментарі