Козицький спрогнозував онлайн-навчання у школах Львівщини через проблеми з укриттями

Минулого року Львівська область отримала на облаштування укриттів у школах 29 мільйонів гривень.

10.04.2024
Козицький спрогнозував онлайн-навчання у школах Львівщини через проблеми з укриттями
Фото умовне

Як повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, з 1 вересня діти уже мали б йти у навчальні заклади з безпечними місцями на випадок тривоги, однак порядок розподілу субвенції надали лише у липні.

“Величезне дякую громадам, які включилися в роботу в авральному режимі і тоді вдалося використати 83% коштів. Що ми маємо цього року? Я неодноразово звертався в усі високі кабінети, в які міг. Говорив: якщо хочемо, щоб школярі з 1 вересня навчалися у безпечних умовах, то порядок розподілу субвенції ми повинні мати у січні. Уже майже середина квітня. Порядку досі нема. Поки ми отримаємо його, поки визначимо переможця – знову прийдемо на те саме, що було минулого року”, – зазначив Козицький.

Також очільник області додав, що цього року Уряд пропонує робити це через систему DREAM: система сегментує області і вирішить, кому яку субвенцію надати, відповідно до пріоритетності.

“Як на мене, абсолютно непрофесійний підхід. У процес мають бути включені обласні, районні адміністрації та громади. Люди на місцях повинні визначати, що у пріоритеті, а не якась електронна система”, – пояснив начальник ЛОВА.

До слова, близько третини шкіл Львівщини облаштували найпростіші укриття на перших поверхах, оскільки зробити це у підвальних приміщеннях з різних причин неможливо. Також багатьом навчальним закладах не погоджують акти обстеження.

“Якщо Кабінет Міністрів України не внесе змін у постанову від 10 березня 2017 р. №138 (зі змінами), якими дозволить облаштовувати такі укриття на перших поверхах, то учні цих шкіл будуть навчатися онлайн”, – підсумував Козицький.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.