Коригувальник ракетних ударів по Яворівському полігону на Львівщині оскаржує свій вирок

Верховний суд змінив підсудність апеляційної скарги на вирок Олександру Косторному.

09.12.2024
Коригувальник ракетних ударів по Яворівському полігону на Львівщині оскаржує свій вирок

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Косторний отримав 15 років за ґратами, але зараз намагається оскаржити вирок.

Рішення прийнято за поданням Львівського апеляційного суду, який повідомив, що не може утворити склад суду для апеляційного розгляду.

Апеляційні скарги має розглядати колегія із трьох суддів. У судовій палаті у кримінальних справах Львівського апеляційного суду є девʼять суддів. Але їх виключили з авторозподілу справи, тому що усі вони вже брали участь у кримінальному провадженні. Наприклад, розглядали скарги захисника на обрання запобіжного заходу тощо.

Верховний суд ухвалив передати справу до Тернопільського апеляційного суду як найбільш територіально наближеного.

Нагадаємо, експрацівник КДБ Косторний передавав дані російським спецслужбам. За даними слідства, зібрана інформація допомогла військам РФ коригувати вогонь по Яворівському полігону у березні 2022 року.  Косторний винним себе не вважає. Він стверджує, що насправді надсилав товаришу схему території, де він збирає гриби.

Нагадаємо, російські війська вранці 13 березня завдали авіаударів по Міжнародному центру миротворчості та безпеки на Львівщині. За даними СБУ, тоді загинули понад 50 військовослужбовців та ще 150 військових отримали поранення.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.